ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

در رابطه با مونرو (Monero) و شبکه آن بیشتر بدانید در رابطه با مونرو (Monero) و شبکه آن بیشتر بدانیددر رابطه با مونرو (Monero) و شبکه آن بیشتر بدانید

Monero

کریپتوکارنسی های بسیاری در سال های اخیر عرضه شده اند. بسیاری از آنها با هدف تقویت حریم خصوصی و ناشناس ماندن ایجاد شده اند ، گرچه میزان موفقیت آنها متفاوت بوده است. برخی از این کریپتوکارنسی ها اجازه مشاهده عمومی همه تراکنش ها را می دهند ، در حالی که بعضی دیگر گزینه حفظ حریم خصوصی را به صورت اختیاری ارائه می دهند، و برخی دیگر نیز گزینه حفظ حریم خصوصی را به صورت ضمنی اجرا می کنند.

کریپتوکارنسی مونرو (Monero)به دلیل دارا بودن ویژگی هایی با محوریت حفظ حریم شخصی ، به محبوبیت و پذیرش بالایی دست یافته است. در این مقاله مفاهیم کلیدی ، ویژگی ها و چالش های مونرو توضیح داده شده است.

مونرو (Monero) چیست؟

مونرو Monero (XMR) که در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شده است ، یک کریپتوکارنسی اوپن سورس (open-source) متناسب با حفظ حریم خصوصی است که بر اساس کانسپت بلاکچین (blockchain) ساخته شده و کار می کند. این بلاکچین ها که فن آوری اساسی ساخت ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند ، لجر های عمومی تاریخچه فعالیت شرکت کنندگان هستند که تمام تراکنش های موجود در شبکه را نشان می دهند.

بلاکچین (blockchain) مونرو عامدانه به صورت غیر شفاف تنظیم شده است. به این ترتیب اطلاعات مرتبط با تراکنش ها – مانند هویت ارسال کنندگان و گیرندگان و مقدار هر تراکنش – را با پنهان کردن آدرس های مورد استفاده توسط افراد ناشناس می کند.

علاوه بر قابلیت پنهان کردن هویت و حفظ حریم شخصی ، روند ماینینگ مونرو(monero) نیز بر پایه یک کانسپت تساوی گرایی استوار است ، و از این اصل که همه مردم برابر هستند و لیاقت فرصت های برابر دارند پیروی می کند. برای راه اندازی مونرو ، توسعه دهندگان آن هیچ گونه سهمی را برای خود حفظ نکردند ، و برای توسعه این ارز مجازی ، از کمک و حمایت جامعه استفاده کردند.

مونرو از یک فرایند ماینینگ پشتیبانی می کند که در آن افراد با پیوستن به استخرهای ماینینگ ، برای فعالیت های خود پاداش دریافت می کنند ، یا می توانند به صورت انفرادی و جداگانه نیز برای ماینینگ اقدام کنند. ماینینگ مونرو می تواند بر روی یک کامپیوتر استاندارد انجام شود و به سخت افزار خاصی مانند مدار مجتمع با کاربرد خاص یا ای‌سیک (ASIC) نیاز ندارد.

مونرو بر روی تمام پلتفرم های پیشرو از جمله ویندوز (Windows) ، مک او اس (macOS) ، لینوکس (Linux) ، اندروید (Android) و فری بی اس دی (FreeBSD) اجرا می شود.

مونرو به چه صورت حریم شخصی را بهبود می بخشد؟

مونرو نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی را با استفاده از مفاهیم امضاهای حلقه‌ای (ring signatures) و آدرس‌های مخفی (stealth addresses) کاهش می دهد.

امضاهای حلقه‌ای (ring signatures) فرد فرستنده را قادر می سازد هویت خود را از سایر شرکت کنندگان در یک گروه پنهان کند. امضاهای حلقه ای امضاهای دیجیتالی ناشناس از یک عضو گروه هستند ، اما نشان نمی دهند کدام عضو از گروه تراکنش را امضا کرده است.

برای ایجاد امضای حلقه ای ، پلتفرم مونرو (monero) از ترکیبی از کلیدهای حساب فرستنده استفاده می کند و آن را در کنار کلیدهای عمومی روی بلاکچین (blockchain) قرار می دهد ، این امر باعث می شود که هم منحصر به فرد و هم خصوصی شود. همچنین امکان پنهان کردن هویت فرستنده را فراهم می کند ، زیرا انجام محاسبات برای کشف این موضوع که از کلیدهای کدام اعضای گروه برای تولید امضای پیچیده استفاده شده است به لحاظ کامپیوتری امری غیرممکن است.

Monero

آدرس های مخفی (Stealth addresses) به حفظ حریم خصوصی بیشتر کمک می کنند ، زیرا این آدرس های تولید شده به صورت تصادفی برای استفاده یک بار مصرف برای هر تراکنش از طرف گیرنده ایجاد می شوند. استفاده از این آدرس های مخفی ، پنهان کردن آدرس مقصد واقعی یک تراکنش را ممکن می کند و هویت دریافت کننده را نیز پنهان می کند.

علاوه بر این ، تراکنش‌های محرمانه حلقه‌ای (Ring Confidential Transactions) یا (RingCT) ها ، مخفی کردن مبلغ تراکنش را امکان پذیر می کنند. پس از موفقیت در پنهان کردن هویت فرستنده و گیرنده ، عملکرد (RingCT) در ژانویه سال ۲۰۱۷ معرفی شد و برای کلیه تراکنش هایی که در شبک مونرو انجام می شوند اجباری است.

تفاوت مونرو (Monero) با بیت کوین (Bitcoin) در چیست؟

بیت کوین (bitcoin) ، معروف ترین کریپتوکارنسی ، بر روی پروتکلی کار می کند که سعی دارد از هویت افراد با استفاده از آدرس های مستعار محافظت کند. این آدرس های مستعار به صورت تصادفی از ترکیب حروف الفبا و اعداد تشکیل می شوند.

با این حال ، این رویکرد دارای حریم خصوصی محدود است زیرا هم آدرس بیت کوین (bitcoin) و هم تراکنش ها در بلاکچین (blockchain) ثبت شده اند و می توانند در دسترس عموم قرار گیرند. حتی آدرس های مستعار نیز کاملاً خصوصی نیستند. تراکنش هایی که توسط یک فرد در طی یک بازه زمانی انجام می شوند می توانند با همان آدرس مرتبط باشند و این امکان را به مردم ، دولت ، خانواده و دوستان شخص می دهد که بتوانند از عملکرد صاحب آدرس و از این رو از هویت وی آگاه شوند.

یکی دیگر از مزایای مونرو (monero) نسبت به بیت کوین (bitcoin) ، قابلیت تعویض پذیری (fungibility) آن است ، به این معنی که دو واحد از یک ارز می توانند به صورت متقابل جایگزین شوند و هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد. در حالی که دو اسکناس ۱ دلاری از نظر ارزش با یکدیگر برابر هستند ، اما قابل تعویض با هم نیستند ، زیرا هر یک دارای یک شماره سریال منحصر به فرد هستند. در مقابل ، دو تکه ۱ اونسی از طلا با عیار یکسان قابل تعویض با یکدیگر هستند ، زیرا هر دو دارای ارزش یکسان هستند و هیچ ویژگی متمایز کننده ای ندارند. با استفاده از این مثال می توان گفت یک بیت کوین (bitcoin) مانند اسکناس ۱ دلاری است ، در حالی که یک مونرو (monero) مانند یک قطعه طلا است.

تاریخچه تراکنش هر بیت کوین (bitcoin) در بلاکچین (blockchain) ثبت شده است. از این رو این امکان را می دهد که اگر از یک بیت کوین (bitcoin) در یک اتفاق خاص مثل کلاهبرداری، قمار، و سرقت استفاده شده باشد، آن را شناسایی و ردیابی کنید و این امر مسیری را برای مسدود کردن ، تعلیق و یا بستن حساب هایی که دارای چنین واحدهایی هستند را هموار می کند. تصور کنید چند بیت کوین (bitcoin) دریافت می کنید که قبلاً برای قمار استفاده شده اند و اگر در آینده توقیف شوند منجر به ضرر برای شما خواهند شد.

مونرو با سابقه تراکنش غیر قابل ردیابی خود ، به افراد ، شبکه بسیار ایمن تری را ارائه می دهد که در آن خطرات عدم پذیرش یا قرار گیری در لیست سیاه برای واحدهای نگه داشته شده توسط آنها وجود نخواهد داشت.

چالش ها

در حالی که مزیت های حریم خصوصی باعث پذیرش سریع مونرو (monero) شده است ، آنها همچنین چالش هایی را نیز به همراه داشته اند. ویژگی های غیر قابل ردیابی بودن و حفظ حریم خصوصی مونرو این امکان را فراهم می کند تا از آنها برای اهداف غیرقانونی و در بازارهای مشکوک از جمله خرید و فروش مواد مخدر و قمار استفاده شود. بازارهای موجود در دارک وب ، مانند (AlphaBay) و (Oasis) ، شاهد افزایش میزان استفاده از مونرو بوده اند.

برای خرید و فروش مونرو به https://dollarypto.com/monero/ مراجعه کنید.

گزارش های اخیر (CNBC) به پرونده هکرها در ایجاد نرم افزارهای مخرب که کامپیوترها را ویروسی کرده و از آنها برای ماینینگ مونرو استفاده کرده و آن را به کره شمالی ارسال می کنند ، استناد می کند. در واقع ، مونرو بیشتر برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود زیرا مراجع قانونی نمی توانند آن ها را ردیابی و کنترل کنند.

سخن آخر

طبق گزارش CoinMarketCap ، ویژگی های حفظ حریم خصوصی به مونرو کمک کرده است تا بر اساس میزان سرمایه گذاری در بازار از فوریه ۲۰۱۸ ، این ارز به سیزدهمین کریپتوکارنسی برتر در جهان تبدیل شود. می توان از طریق اکسچنج های اصلی کریپتوکارنسی مانند کراکن (Kraken) ، پولونیکس (Poloniex) و بیتفینکس (Bitfinex) اقدام به ترید مونرو کرد. با این حال ، خصوصیات حریم خصوصی آن همچنین منجر به بحث و جدل هایی در مورد استفاده از آن در فعالیت های غیرقانونی شده است.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای zaglor.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:zaglor.ir | نقشه سایت